- Nieuwe Vrij Ondernemen
- Neem deel aan de Energiekampioen 2012!
- Eindelijk duidelijkheid over firmawagens
- Neem deel aan fase 2 van Bizidee
- 5 februari: Dag van de Ambachten
- Ondernemers ontdekken winwin-lening
- LVZ-Advies: Berekening sociale bijdragen 2012
- LVZ wenst u een geweldig 2012!
- Bizidee: Prijsuitreiking fase 1
- Word jij Dé Gentse Ondernemer 2012?
- Nieuwe infobrochure 'Voorkom Winkeldiefstal'
- Eerste stappen voor sociale verkiezingen
- 8 december Nationale Thuiswerkdag
- Sperperiode begint met... kortingen
- Bankkaart voor kleine betalingen goedkoper voor winkelier
- Steun voor schenking familiebedrijf
- Rentetoelage bij hinder openbare werken
- Nieuwe Vrij Ondernemen met aandacht voor jongeren en werk
- Uitleg bij aanpassingen studentenarbeid
- Termijn aangifte vennootschapsbelasting verlengd
LVZ: “Juiste duiding faillissementscijfers belangrijker dan strijd om aantal’’
03/06/2010Het Liberaal Verbond voor Zelfstandigen zet zich al enkele jaren in voor zelfstandige ondernemers in moeilijkheden. Met het actieplan SOS Zelfstandigen en recent nog met het wetenschappelijk onderzoek ‘Falingsoorzaken bij zelfstandigen en kmo’s’, uitgevoerd door het Studiecentrum voor Ondernemerschap in opdracht van LVZ.
Uit die studie onder leiding van professor Johan Lambrecht blijkt duidelijk dat faillissementscijfers moeten gerelativeerd worden. LVZ-directeur Luc Soens: “Veel juister dan te focussen op het loutere aantal faillissementen, is het betekenisvoller om te kijken naar de faillissementsgraad. Dat is de verhouding van het aantal faillissementen tegenover het aantal actieve ondernemingen. Wat blijkt dan? Dat het aantal faillissementen de jongste jaren is gestegen van iets minder dan 1 procent naar iets meer dan 1 procent. Dit zet de zogenaamde “recordcijfers” in hun juiste perspectief’’.
“Een tweede cijfer dat belangrijker is dan het loutere nominale aantal faillissementen is het aantal werknemers dat door een faillissement getroffen wordt. Daar bovenop moet er rekening mee gehouden worden dat een groot deel van de faillissementen betrekking heeft op wat curatoren een “lege doos” noemen, zijnde vennootschappen die de laatste jaren geen enkele activiteit meer vertoonden.”
LVZ betwist niet dat er door de economische crisis meer bedrijven in faling gaan dan vroeger. “Maar het is onjuist om te suggereren dat al onze ondernemingen op de fles gaan of op het randje staan van een faillissement. Onze zelfstandigen en ondernemers verdienen een positiever benadering voor hun werk, voor het risico dat ze elke dag nemen en voor de tewerkstelling die ze verschaffen in onze tienduizenden kleine en middelgrote ondernemingen”, aldus Luc Soens.
Met het onderzoek ‘Falingsoorzaken bij zelfstandigen en kmo’s’ weerlegt professor Lambrecht onder meer de misvatting over falende jonge bedrijven. “Vaak wordt beweerd dat nieuwe bedrijven (minder dan 3 jaar oud) het meest kwetsbaar zijn voor een faillissement. Uit de analyses van de onderzoekers blijkt alvast het omgekeerde. Nieuwe bedrijven zijn net het minst kwetsbaar voor een faillissement.”
Alle informatie over het onderzoek ‘Falingsoorzaken bij zelfstandigen en kmo’s’ en de LVZ-aanbevelingen die daaruit voort vloeiden vindt u op onze website.
Voor meer informatie: Luc Soens, directeur LVZ, 0475-79.32.21
