PERSBERICHT

LVZ: "Betaalgedrag verbeterd door sensibilisering"

13/01/2010
Het Liberaal Verbond voor Zelfstandigen (LVZ) stelt met genoegen vast dat het aantal wanbetalers bij de Belgische bedrijven eind 2009 is gedaald, zoals blijkt uit de cijfers van Graydon. ,,Dit komt door de grote aandacht die onder andere door LVZ aan dit probleem is gegeven'', vindt LVZ-directeur Luc Soens. ,,Steeds meer bedrijfsleiders gaan beseffen dat ze door hun eigen slechte betaalgedrag andere ondernemingen en zelfstandigen in moeilijkheden en zelfs tot een faillissement brengen''.

,,Nog steeds is één op vier faillissementen daaraan te wijten. Tegelijk betekent het verbeterde betaalgedrag hopelijk ook dat voor veel bedrijven de ergste crisismaanden achter de rug zijn'', aldus Luc Soens.

,,Ook de overheid heeft woord gehouden door het aandringen van de zelfstandigenorganisaties'', stelt Luc Soens vast. ,,Maar het zou getuigen van respect voor ondernemers mocht de overheid al haar facturen proberen op tijd te betalen, in plaats van de vastgestelde 76 procent''.

LVZ dringt er nogmaals op aan dat er verder werk wordt gemaakt van een eenvoudig betalingsbevel voor onbetwiste onbetaalde facturen. Het wetsvoorstel daarvoor is nog steeds hangende in het parlement.

Voor meer informatie: Luc Soens, directeur LVZ, 0475-79.32.21

13-1-10

← terug